استاندار مازندران از فراهم شدن مقدمات لازم برای انجام کارهای مطالعاتی استخراج گاز از ذخایر دریای مازندران خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمود حسینی پور روز شنبه در جلسه ستاد عالی رشد اقتصادی استان در ساری، با اشاره به ناترازی های موجود در انرژی برق و گاز این استان، افزود: برای رفع این مشکل ماموریت‌هایی برای دستگاه‌های اجرایی استان در نظر گرفته شده بود که در جلسه امروز توضیحاتی نیز در این زمینه ارائه شد.

وی اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته در صنعت برق و گاز مازندران چه در بخش سرمایه گذاری و چه در افزایش بهره‌وری رشد قابل ملاحظه صورت گرفته است که فراتر از حد انتظار ستاد عالی رشد اقتصادی استان بود.

مقام عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: در حوزه برق نیز با اجرای ۴۸ طرح بزرگ از محل منابع فاینانس، امیدواریم ناترازی برق به ویژه در بخش صنعت این استان رفع شود.

حسینی پور بر لزوم رفع موانع و مشکلات فراروی بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه گذاری در صنعت برق مازندران تاکید کرد و گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها برای تحقق این مهم به شکل مطلوب استفاده کرد.

وی با اشاره به صنعتی بودن شهر آمل و وجود واحدهای تولیدی و صنعتی فراوان در این منطقه، تصریح کرد: فعالان اقتصادی آمل در رشد اقتصادی استان نقش مؤثری دارند و این روند باید در سایر شهرستان‌ها نیز عملیاتی و اجرایی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه رشد اقتصادی مازندران از جمله در آمل روند مطلوبی را طی می‌کند، افزود: دیگر شهرستان‌های استان نیز باید در رشد اقتصادی هشت درصدی نقش و سهم بیشتری ایفا کنند.

حسینی پور اظهار کرد: در صورت محقق شدن رشد اقتصادی هشت درصدی مازندران، برای سال آینده رشد اقتصادی ۱۲ درصدی را در این استان هدف گذاری خواهیم کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید

آگهی