کانال نفت: عربستان، بزرگترین صادر کننده نفت دنیا جایگاه خود را به عنوان برترین عرضه کننده نفت خام به چین برای نهمین ماه پیاپی حفظ کرده است.

اطلاعات اداره گمرک چین نشان می‌دهد واردات نفت عربستان توسط این کشور 23 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و به 8.06 میلیون تن معادل 1.96 میلیون بشکه در روز رسیده است.

چین در ماه ژوئیه 1.58 میلیون بشکه در روز و در اوت سال گذشته میلادی 1.24 میلیون بشکه در روز نفت عربستان را وارد کرده بود.

اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس در ماه ژوئیه تصمیم گرفتند از میزان کاهش تولید خود بکاهند و 2 میلیون بشکه دیگر به تولید خود اضافه کنند. به این ترتیب، تولید این گروه ماهانه 400 هزار بشکه در روز تا پایان سال جاری میلادی افزایش پیدا می‌کند. تولید اوپک در ماه ژوئیه 640 هزار بشکه در روزبالا رفت و به 26.66 میلیون بشکه در روز رسید.

واردات نفت خام چین از روسیه در ماه اوت برابر با 6.53 میلیون تن معادل 1.59 میلیون بشکه در روز بود. این رقم در ماه قبل از آن 1.56 میلیون بشکه در روز گزارش شده بود.

فاصله بین واردات از عربستان و روسیه نتیجه تصمیم پکن برای پایین آوردن سهمیه واردات نفت پالایشگاه های مستقل این کشور بود که نفت روسیه را وارد می‌کردند.

واردات نفت چین از مالزی نسبت به سال گذشته دو برابر شده و به 1.75 میلیون تن رسیده است. در این بین واردات از امارات 40 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

اطلاعات رسمی هنوز هم هیچ وارداتی از ایران یا ونزوئلا را از ابتدای سال جاری میلادی نشان نمی‌دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

نظر سنجی فعالی وجود ندارد

مارا دنبال کنید

آگهی