رییس مرکز راهبری گاز کشور با اشاره به ۵۴۵ میلیون مترمکعبی میزان مصرف گاز در کشور گفت: نیروگاه‌ها در دی‌ماه حدود ۴۰ درصد و صنایع عمده حدود ۱۷ درصد گاز بیشتری را نسبت به سال گذشته مصرف کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، محمدرضا کوشکی رییس مرکز راهبری گاز کشور با اشاره به میزان مصرف گاز در کشور گفت: دیروز میزان مصرف گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع عمده به عدد ۵۴۵ میلیون مترمکعب رسید که نسبت به روز قبل حدود ۵ درصد افزایش مصرف داشته است.

وی افزود: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی، از فردا موج جدید سرما وارد کشور می‌شود و شاهد کاهش دما و افزایش مصرف گاز خواهیم بود.

کوشکی بیان کرد: میانگین مصرف گاز بخش خانگی در دی‌ماه امسال حدود ۵۳۵ میلیون مترمکعب بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به دلیل افزایش محسوس دما میزان مصرف کمتری را در کشور شاهد بودیم.

رییس مرکز راهبری گاز کشور ادامه داد: امسال با کاهش ۱۰ درصدی مصرف گاز نسبت به سال قبل، توانستیم سهم بخش‌های صنعتی و نیروگاهی را افزایش دهیم. نیروگاه‌ها در دی‌ماه امسال حدود ۴۰ درصد و صنایع عمده حدود ۱۷ درصد گاز بیشتری را نسبت به سال گذشته مصرف کردند.

کوشکی گفت: با توجه به آنکه هفته آینده کاهش دما را خواهیم داشت و به تبع میزان مصرف گاز هم افزایش می‌یابد، طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته میزان مصرف گاز معادل ۱۰۰ میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد و از هموطنان درخواست می‌کنیم مصرف گاز را به ویژه در بخش‌های عمومی، تجاری مدیریت کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید

آگهی